Тема. Закріплення букви «я». Звуко-буквений аналіз слів. Робота з дитячою книжкою. Українська народна казка «Розумне мишеня».
Мета. Закріплювати
знання учнів про звукове значення
букви «я», удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів; збагачувати словниковий
запас учнів;
розвивати бажання і вміння спілкуватися з книгою, удосконалювати навички
виразного читання, інтерес до самостійного читання; виховувати естетичні смаки,
любов та бережливе ставлення
до тварин.
Обладнання.
Ноутбук, малюнки мишенят, ілюстрації до казок.
Хід уроку
І. Організація класу до уроку
Пролунав дзвінок,
Починається урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім
класі
Діти-просто молодці!
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1.Робота над скоромовкою
Якось Яків сіяв мак
Так-сяк, абияк.
Визрів ярий Яків
мак,
• Заучування скоромовки
напам’ять.
• Проказування скоромовки з
різною швидкістю.
2. Звуко-буквений аналіз слова ,,Яків“
3. Повторення вивченого про
букву я
- Скільки звуків може позначати
буква я?
- Коли буква позначає два звуки
?
- Коли буква позначає один
звук?
4. Читання слів окремими учнями
5. Читання
вірша В.Крищенка «Сонячне яблуко» сильнішими учнями.
Фізкультхвилинка
Сірий котик
міцно спав,
Навіть пісню
не співав.
Та, нарешті,
пробудився
І довкола
обдивився.
Став
смачненько потягатись
І чистенько
умиватись.
Порозчісував
він вуса
Довгі-довгі,
русі-русі.
Зуби й кігті
нагострив
Й до
комірчини побрів.
Буде мишку
полювати
І добро
оберігати.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
На сьогоднішньому уроці ми вправлятимемося у виразному читання тексту і познайомимося з дуже цікавим героєм мультфільму.
На сьогоднішньому уроці ми вправлятимемося у виразному читання тексту і познайомимося з дуже цікавим героєм мультфільму.
ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Відгадування загадки
Маленьке, сіреньке
Довгий хвостик має,
По підлозі бігає.
Насіннячко збирає. Мишеня.
2. Звуковий аналіз слова
‚‚мишеня‘‘
3. Розгляд малюнків із
зображенням мишенят
4. Робота з букварем (с.147)
Опрацювання тексту «Міккі Маус»
Волт Дісней (Волтер Елайас), який став головним
мультиплікатором 20-го століття, народився в Чикаго 5 грудня 1901 року.
18-річний Волт почав працювати художником-карикатуристом. Цей період відіграв
вирішальну роль у подальшій долі хлопця. За деякий час він заснував власну
мультиплікаційну компанію, яка в перші роки свого існування створила
«Попелюшку», «Червону Шапочку», «Кота у чоботях» та інші відомі мультфільми.
У 1923 році з Волтом почав
працювати Голівуд. Найвідомішим мультиплікаційним фільмом компанії Діснея тоді
стала «Аліса в країні мультиплікації», в якому автор поєднав роботу живої
людини і мальованого оточення.
У 1932 році Волт Дісней отримав
премію «Оскар» за мультфільм про пригоди Міккі Мауса. Наступного року він
засвоїв технологію створення кольорових мультиків і теж отримав «Оскара» за
«Трьох поросят». Ну а третю премію американської кіноакадемії Дісней отримав за
повнометражну картину «Білосніжка та семеро гномів».
У 50-х роках компанія Діснея
почала виробляти документальні фільми та телепрограми.
Волт Дісней - володар 29 премій «Оскар», засновник першого в світі
гігантського «Діснейленду», батько Міккі Мауса та Дональда Дака .
Помер Волт Дісней 15 грудня 1966 від раку.
в)
Словникова робота
З’ясування значення слова диригент.
З’ясування значення слова диригент.
г)Читання тексту вголос
д) Читання ланцюжком
5. Перегляд уривка мультфільму про Міккі Мауса
«Вихор».
6. Бесіда за змістом мультфільму.
- Хто головний герой
мультфільму?
- Які пригоди трапилися з ним?
- Чи сподобався вам Міккі Маус?
Чому?
Фізкультхвилинка
V. Робота з дитячою книжкою
1. Вступна бесіда
- Діти, я знаю ,що ви ще дуже
любите слухати казки. І героями наших казок також є мишенята. Сьогодні ми
ознайомимося з українською народною казкою «Розумне мишеня». Отже, вмощуйтеся
зручненько і відправляємося з вами у незвичайний світ казки.
2. Читання
вчителем української народної казки «Розумне мишеня»
Пообідавши, лев ліг у холодочку відпочити. Тільки гарно задрімав, а
мишеня вилізло із своєї нірки і побігло по ньому. Звір спросоння подумав, що
його хтось ловить, злякався і підняв голову. Аж раптом бачить, що то мишеня
пробігло. Лев і каже:
- Як ти смієш мене турбувати?!Ти
знаєш, хто я? Та я тебе зараз роздавлю і ніхто не дізнається.
- Вибачте, вибачте, пане господарю! — жалібно
запищала мишка. — Будьте ласкаві, пробачте. Змилуйтеся наді мною, а я вам у
пригоді стану.
Лев засміявся. Його дуже
здивувало, що маленьке мишеня може стати йому у пригоді. А далі й каже:
— Ну, біжи своєю дорогою,
подивимося, як ти мені в пригоді станеш! Тільки пообіцяй, що більше не будеш
старших турбувати без причини.
Мишеня швиденько побігло і
сховалося у бур’яні.
Не пройшло і тижня після того
випадку, як лев сам потрапив у біду. Вночі він гуляв у лісі і попався у тенета.
Як не пручався, як не виривався, та з кожним разом заплутувався все більше.
Мишеня побачило, що лев потрапив у біду, і прибігло йому на допомогу. Воно
почало гризти тенета, і вже через декілька хвилин лев був на волі.
Цар звірів, відчувши волю, дуже
зрадів. Щиро подякував мишці і подався до лісу.
3. Розгляд ілюстрацій
4. Бесіда за змістом казки
- Кого зустріло мишеня?
- Як повівся із ним лев?
- Яка біда трапилася з левом?
- Хто прийшов йому на допомогу?
- Як таке мале мишеня врятувало
лева?
- Чого вчить нас ця казка?
5. Вікторина « З якої казки наш
герой?»
• Ішов собі дід та загубив рукавичку. От
біжить мишка, улізла в ту рукавичку, та й сидить. Коли скаче жаба та й каже:
– Хто, хто в рукавичці живе?
– Я мишка-норушка! А ти хто?
• Взявся дід бити золоте яйце, та не розбив. Баба била, била. І також не розбила. А з-під лавки за всім цим спостерігало маленьке мишеня. Воно також давно вже не їло, тому задумало золоте яйце собі забрати, якщо дід з бабою його розбити не можуть.
– Хто, хто в рукавичці живе?
– Я мишка-норушка! А ти хто?
• Взявся дід бити золоте яйце, та не розбив. Баба била, била. І також не розбила. А з-під лавки за всім цим спостерігало маленьке мишеня. Воно також давно вже не їло, тому задумало золоте яйце собі забрати, якщо дід з бабою його розбити не можуть.
• Що мали казати мишенята? Нічого. Стали
вони тут вилазити з-за столу, а півник їх і не тримає. Хто ж отаких ліньтюхів
пиріжками пригощатиме?
Пішли
вони на город — гуп, гуп! Узяв дід ріпку за чуб, баба діда за сорочку, дочка
бабу за торочку, собачка дочку за спідничку, киця собачку за хвостик,мишка кицю за лапку – як потягли, так і покотилися.
• Мишеня побачило , що лев потрапив у біду, і прибігло
йому на допомогу. Воно почало гризти тенета, і вже через декілька хвилин лев
був на волі.
VІ. Підсумок уроку.
Найбільший мій успіх на уроці: … .
Найбільші труднощі на уроці: … .







Немає коментарів:
Дописати коментар