субота, 26 березня 2016 р.

Звук [к], позначення його буквою «ка». Читання складів, слів. Словниково-логічні вправи .



Тема. Звук [к], позначення його буквою «ка». Читання складів, слів. Словниково-логічні вправи . 
Мета. Ознайомити учнів зі звуком [к], позначенням його буквою «ка»; виробляти навички читання складів та слів з даною буквою; розвивати фонематичний слух; збагачувати словниковий запас; виховувати любов і бережливе ставлення до свійських тварин. 
Обладнання:каса букв, картки з друкованими великою і малою буквами «ка», малюнки квочки з курчатами, відеозапис «Уроки тітоньки Сови».
                                                      Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
     Починаємо урок,
     Бо почули ми дзвінок.
     Він за парти кличе нас
     До роботи перший клас!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
    Робота з касою букв.                                    
Учитель. Назвіть усі вивчені букви.
-  Назвіть букви, що позначають голосні звуки.
-  Назвіть букви, що позначають приголосні звуки.
-  Назвіть букви, що позначають м’якість приголосних звуків.
    Гра «Полювання».
Учитель. Спіймайте звуки [с],[с'].
     Сонях в полі зупинився
     І на сонце задивився.
     Скоро сам у день погожий
     Сонях став на сонце схожий.
     Читання слів із вивченими буквами.( « Буквар», с.76)
     Фізкультхвилинка.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Учитель. Сьогодні на уроці ми вивчимо ще одну літеру нашої азбуки.   Навчимося читати склади і слова з даною літерою.
     Вправа «Очікування».
Учитель. Чого очікуєте ви від сьогоднішнього уроку?
ІV. Сприйняття та осмислення нового матеріалу.
     Підготовчо-артикуляційні вправи.
Ходить квочка коло кілочка.
Водить діток коло квіток.
     Загадка.
Ходить птаха по подвір’ю:
Гребінець, борода, пір’я.
А якщо сіда в гніздечко -
Нам несе вона яєчко.
    Читання вчителем уривка оповідання за В.Поліщуком.(«Буквар», с.78)
    Робота з касою. Звуко–буквений аналіз слова : квочка.
    Вправа «Перехресний бій».
Учитель. Я пропоную вам пограти у цікаву гру. Дві команди дітей по черзі придумують слово із звуком [к]. За кожне правильне слово команда одержує фішку. Якщо слово названо неправильно, хід переходить до іншої команди. Перемагає та команда, котра набрала найбільше фішок.
   Фізкультхвилинка.
   Ознайомлення з буквою «ка».
Перегляд відеозапису «Уроки тітоньки Сови». Буква «ка».
   Робота з абеткою.
Визначення місцезнаходження букви.
   Читання складів із буквою.
Ка ко ку ки кі ак ок ук ик ік.
   Читання слів ланцюжком.
Кок, кокос, кокоси, сік, вік, лік, калина, калинка, калинові.
    Словникова робота.
З’ясування значення слова «кок».
    Робота над багатозначним словом «котики».
    Словниково-логічні вправи.
Утворіть слова, переставивши літери за вказаним порядком:
сокіл,      клоун.
54123     14235
V. Підсумок уроку.
Учитель. Яку нову букву ми вивчили на уроці?
      - Який звук вона позначає?                            
      -  Що вам сподобалося на уроці?
      -  Чи справдилися ваші очікування?


Немає коментарів:

Дописати коментар