вівторок, 25 жовтня 2016 р.

Вирази з дужками. Порядок виконання дій у виразах, що містять дужки. Розв’язування складених задач. Розпізнавання геометричних фігур. (2 клас)



Тема. Вирази з дужками. Порядок виконання дій у виразах, що містять дужки.  Розв’язування складених задач. Розпізнавання геометричних фігур.
Мета. Ознайомити учнів з порядком виконання дій у виразах, що містять дужки.  Вправляти у розв’язуванні складених задач. Повторити ознаки многокутників. Розвивати пам'ять, логічне мислення. Виховувати бережливе ставлення до книг.
Обладнання: геометричні фігури, казковий персонаж королева Математика,   таблиця «Вирази з дужками».
                                               
                                                      Хід уроку
І.Організація класу до уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
   1.Перевірка домашнього завдання.
       Учні пояснюють розв’язок задачі 245 двома способами.
   2.Усна лічба «Чарівні квадрати» .Завдання247.
   3.Каліграфічна хвилинка.
      Встанови закономірність і продовж числовий ряд.
          21   12  31  13  41  14 …
   4. Обчислити числові вирази.
           5 + 8 – 7                      16 – 4 + 6
           17 – 9 – 2                    12 – 5 – 4
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
    На сьогоднішньому уроці ми ознайомимося з порядком виконання дій у виразах, що містять дужки. Пригадаємо основні ознаки многокутників та будемо розрізняти геометричні фігури.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
            1.Ігровий момент.
В чудеса не вірять діти,
Бо відомо всім давно,
Що чудес ніде не стріти,
Крім казок і крім кіно.
Але раптом так буває:
На казковий наш урок
Королева Математика завітає
Бо ми зробили їй на зустріч
Широкий математичний крок.
( Лунає музика. Заходить королева Математика).
          


     До нас на урок завітала королева Математика. Вона прийшла не одна, а зі своїми подружками Дужками. Ці значки не прості, а чарівні. Коли вони займають певні місця у виразах, то змінюють порядок виконання дій.
     Давайте в цьому переконаємося. Поставимо дужки у виразах , що виконували, і  обчислимо їх.
   2. Пояснення нового матеріалу.
      У виразах із дужками першою виконують дію над числами, записаними у дужках. Інші дії додавання і віднімання виконують у порядку запису.
       Вираз читають так: «До 5 додати різницю чисел 8 і 7».
             5 + (8 – 7) =5 + 1 = 6                    16 – (4 + 6) = 16 – 10 = 6
             17 – (9 – 2) = 17 – 7 = 10             12 – (5 – 4) = 12 – 1 = 11
       Співставте  відповіді виразів з дужками і без дужок.
       - Що ви скажете?
     3. Робота з таблицею «Вирази з дужками».
     4. Робота з підручником.
         Читання правила на с.46.
         Вправляння в читанні виразів.
     5. Обчислити вирази коментовано. Завдання 248
V. Фізкультхвилинка.
 Руки в сторони та вгору —
 На носочки піднялись.
 Підніми голівку вгору —
 Й на долоньки подивись.
 Присідати ми почнемо,
 Добре ноги розімнемо.
 Раз — присіли, руки прямо.
 Встали — знову все так само.
 Повертаємося вправно,
 Все виконуємо гарно.
 Вліво-вправо повернулись
 І сусіду усміхнулись.
VІ. Повторення і закріплення вивченого матеріалу.       
1.     Робота в парах.
Вставити число, щоб рівності стали правильними. Завдання 249
Взаємоперевірка робіт.
2.     Поставити знаки «<», «>», «=». Самостійно. Завдання 250 
3.     Бесіда про бережливе ставлення до книг.
Робота в групах. Задача 252
     Перша група
Скласти і розв’язати задачу за першим скороченим записом.       
     Друга група
Скласти і розв’язати задачу за другим  скороченим записом. 
Порівняння розв’язків даних задач.
4.     Геометричний матеріал. Завдання 253
   Повторення ознак  многокутників.
- Яка з поданих фігур не є многокутником? Обґрунтувати відповідь.
VІІ. Підсумок уроку.
- Що нового взнали на уроці?
- Який порядок дій у виразах з дужками?
         VІІІ. Домашнє завдання.
          С.47, завдання 254. 255
   

     
  
  




                                  

Немає коментарів:

Дописати коментар