вівторок, 27 вересня 2016 р.

Інфекційні захворювання (2 клас)


Тема. Інфекційні захворювання.
Мета. Дати учням уявлення про шкідливі та корисні мікроби, шляхи проник-
            нення інфекції в організм. Розвивати допитливість і спостережливість.
            Сприяти вихованню навичок гігієни і культури, турботи про своє здо-
            ров’я.
Обладнанння: мікроскоп, аркуші паперу, кольорові олівці, малюнки.

                                                    Хід уроку
І. Організація класу до уроку.
                               Усміхнися всім навколо:
                               Небу, сонцю, квітам, людям.
                               І тоді обов’язково
                               День тобі - веселим буде!
Вправа «Очікування».
     - Яким би ви хотіли бачити наш урок?
     - Що чекаєте від нього?
     - Що для цього потрібно робити?
ІІ. Актуалізація опорних знань.
    Гра «Так чи ні?»
    - Якщо ви згідні з тим, що почуєте, скажіть «Так»- і плесніть у долоні.
   1. Здорова людина весела, щаслива, бадьора. Так чи ні?
   2. У хворої людини поганий апетит, немає сил, підвищена температура? Так чи ні?
   3.Щоб дізнатись про хворобу і почати лікування слід звернутися до психо-
лога. Так чи ні?
   4. Щоб менше хворіти треба займатися фізкультурою і спортом. Так чи ні?
   5. Здоров’я можна купити за гроші. Так чи ні?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
     - Сьогодні на уроці ми будемо вивчати інфекційні хвороби. Дізнаємося, що таке мікроби та бактерії.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1.     Бесіда з елементами розповіді.
   - Чи знаєте ви , що таке мікроби?
      Мікроби – маленькі живі істоти. Вони в декілька разів менші від піщинки і тому ми їх не бачимо. Мікроби – шкідливі організми. Крім мікробів є ще бактерії. Бактерії можуть бути шкідливі і корисні. Корисні бактерії допомагають у приготуванні квасу, йогурту,кефіру, сметани, квашеної капусти. Вони мають різну форму.
   ( Розгляд на малюнках зразків мікробів та бактерій різної форми.)

     Бактерії, що завдають шкоди людині, називають хвороботворними. Коли вони  потрапляють в організм – людина хворіє.
   - За допомогою якого приладу вченим вдалося розгледіти мікроорганізми?
( Вчитель знайомить учнів з мікроскопом.)

   - Як  мікроби потрапляють в організм людини?
   2. Ознаки інфекційних захворювань:
    - підвищена температура
    - слабкість
    - головний біль
    - кашель
    - біль у животі та інші.
   3. Робота з підручником на с.12-14.
      Опрацювання статті «Інфекційні хвороби».
V. Фізкультхвилинка.
                                   Сім разів змахніть руками,
                                   Хай здоров’я буде з вами.
                                   Спершу полічіть квітки –
                                   Присідайте залюбки.
                                   Скільки бубон пробубнить,
                                   Стільки нахилів зробіть.
                                   Скільки в кошику грибів –
                                   Стільки зробите стрибків.
VІ. Закріплення вивченого матеріалу.
   1.Робота над  прислів’ям.
   - Поясніть , будь ласка, як ви розумієте прислів’я «Хворий – лікуйсь, здоровий – бережись».
   2. Складання ,,асоціативного куща “ до поняття ,,інфекційна
хвороба “.
   3. Вправа «Малюнок за уявою».
     - Намалюйте мікроби, якими ви їх уявляєте?
       Презентація робіт.
VІІ. Підсумок уроку.
     - Чи справдилися ваші очікування від уроку?
     - Що вам найбільше запам’яталося?
     - Що нового дізналися?

 

Немає коментарів:

Дописати коментар