понеділок, 19 вересня 2016 р.

Як тварини впливають на природу землі? Різноманітність тварин (3 клас)



Урок. Як тварини впливають на природу Землі? Різноманітність тварин.
Мета. Розширювати знання дітей про значення тварин в природі. Формувати поняття ,,тварини – живі організми “. Ознайомити з різними видами тварин. Розвивати спостережливість, пам’ять. Виховувати почуття любові  та бережливого ставлення до  тварин.
Обладнання. Телевізор, слайди із зображенням тварин, запис мелодії з передачі «У світі тварин».
                                        Хід уроку.
І. Організація класу до уроку.
      - Сьогодні у нас в ефірі телепередача «У світі тварин». З вами ведуча цієї програми – Олександра Григорівна. Я рада вітати вас у цій студії.
( Звучить мелодія з телепередачі «У світі тварин»).
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
      - З цієї програми ми дізнаємося про різноманітний тваринний світ природи. Пригадаємо, чому тварини - живі організми.
     ІІІ. Вивчення нового матеріалу. 
        1.Демонстрація слайдів із зображенням різних тварин.



 2.  Коментар диктора.
 У різних куточках земної кулі водяться звірі, птахи, комахи, риби. Навіть у вічних снігах і жарких пустелях можна зустріти тварин. Всі вони різняться розміром, формою, зовнішнім виглядом, забарвленням. Наприклад , великий слон і маленька мурашка, злий лев і полохливий заєць, повільний рак і бистрий гепард. Тварини – друзі людини. Ми не уявляємо без них свого життя.
 3. Рубрика «Хвилинка-цікавинка».
    За добу сова з’їдає 20-24 дрібних гризунів. За одне літо – близько  тисячі мишей.
   У Бостоні (США) горобцям поставили пам’ятник , бо вони врятували врожай від гусені.
   Руді мурашки – друзі лісу. Ділянка, розміром 0,5 га, навколо їхнього мурашника залишається неушкодженою шкідливими комахами.
        4. Гості програми.
         - Гостем нашої програми є Білик  Арсен. Він завітав у нашу студію, щоб розказати  присутнім як тварини вливають на природу Землі.  Надаємо йому слово.
 Велика роль належить тваринам в утворенні ґрунту . Існуючі у великій кількості ґрунтові дрібні круглі черви , ґрунтові кліщі, комахи, різні ссавці та інші тварини розпушують ґрунт, сприяють проникненню вологи, збагачують органічними речовинами, підвищують родючість. Тварини впливають на життя рослин. Одні з них є запилювачами рослин , інші - переносниками насіння . Значна кількість рослин зовсім не може існувати без тварин, тому що без їх допомоги  вони не можуть запилюватися або поширюватися. Велика кількість рослиноїдних тварин з’їдають рослини, сприяючи цим покращенню рослинного покриву. Неоціненною є роль тварин у житті людини. Багато з них - важливе джерело харчування і сировина для промислового виробництва (сільськогосподарські тварини, риба, хутрові звірі, різноманітна дичина). Фауна диких тварин є невичерпним джерелом для одомашнення. У наш час інтенсивно одомашнюються хутрові звірі (соболь, норка, лисиця).

      
 
                                                  Норка
                                               Соболь
                                           Чорна лисиця                                      
 Проводяться дослідження з приручення лося, страуса, білої куріпки, глухаря .
          Багато тварин дають людині корисні речовини (мед, віск, шовк, лак, зміїна та бджолина отрута ), які знайшли широке застосування в народній та офіційній медицині. Усім відоме естетичне значення тварин.
5. Звіт групи дослідників.
          - На нашу програму завітала група дослідників. Вони працювали над темою «Тварини – живі організми».
   (Виступ дослідників).
   На Землі відомо близько 2 млн. видів тварин. З них більше 50 тис. живе в Україні. Тварини – частина живої природи, а значить – живі організми.
   Вони дихають, живляться, ростуть, дають потомство і помирають.
   Крім цих ознак, тварини мають особливі ознаки, яких не мають інші живі організми. Тварини бігають, стрибають, плавають, літають,повзають. В них є крила, лапи, плавці. Вони переміщуються в пошуках їжі, рятуються від ворогів, шукають місце для розмноження.
    Тварини живляться рослинами або іншими тваринами.
6. Фізкультхвилинка.                                                                        
          - Пропоную всім телеглядачам відпочити і виконати рухливі вправи.
                       Пташка високо літає.
                       Зайчик впевнено стрибає,
                       Тихо лис десь пробіжить,
                       Їжачок в траві сидить,
                       У барлозі спить ведмідь
                       Всі тваринок цих любіть.
7. Прес – центр повідомляє.
    Робота з підручником (с.99-100).
    Опрацювання статті «Як тварини впливають на природу Землі?».
8. Робота в зошитах.
9. На екрані телевізора реклама.
- Хто хоче отримати цікаву інформацію про світ тварин – читайте «Енциклопедію тварин».
10.Конкурс малюнків.
      - Телепередача «У світі тварин» оголошує конкурс на кращий малюнок тварини. Роботи надсилайте в редакцію програми.
      ІV. Підсумок уроку. 
        1. Цікаве інтерв’ю.
  ( Вчитель з мікрофоном підходить до учнів і дає  запитання).
  - Що нового ви дізналися з нашої передачі?
  - Яка інформація вас найбільше зацікавила?
  - Про яких тварин ви б хотіли дізнатися більше нової інформації?
V. Домашнє завдання. 
 - Дізнатись додаткову інформацію по темі «Як тварини впливають на природу Землі?».
  У наступній передачі ми оголосимо переможця конкурсу на кращий   малюнок тварини.    
    

Немає коментарів:

Дописати коментар